Obecnie Online

Dzień Ojca
Agrypina, Albin, Bazyli, Józef, Piotr,
Prosper, Wanda, Zenon, Zenona

Do końca roku zostało 192 dni.
Zodiak: Rak
/ "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi." Jan Paweł II
Kryształowe Serce

1. Wyróżnienie "Kryształowe Serce" (w formie stylizowanego serca) może być przyznane za wybitne zasługi w rozwoju Ruchu Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Mogą je otrzymać osoby fizyczne, które:

* prowadzą systematyczną, aktywną działalność propagandową w PCK i posiadają:

- pozostali działacze 25 lat udokumentowanego członkostwa zwyczajnego w PCK,

* w sposób konkretny przyczyniły się do realizacji zadań czerwonokrzyskich a w szczególności do rozwoju honorowego krwiodawstwa.

2. Wyróżnienie "Kryształowe Serce" przyznaje z upoważnienia ZG PCK, raz w roku Kapituła, którą stanowi Prezydium Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa. Kapitule przewodniczy Przewodniczący KR HDK. Do wręczania "Kryształowego Serca" upoważnieni są członkowie Prezydium Krajowej Rady Honorowego Krwiodawstwa - oraz prezes lub wiceprezes zarządu PCK.

krysztaowe_serce